تکنولوژی WDR چیست؟

در دوربین های مدار بسته تحت شبکه این امکان که سیستم بهبود تصاویر، مدیریت نور و تنظیمات لنز به صورت اتوماتیک انجام شود،وجود دارد.

زمانی که بسته به محل نصب در پروژه های دوربین مداربسته شرایط متفاوت نوری زیادی داریم یا دوربین مدار بسته در محلی نصب شده که جهت دید دوربین رو به روی یک ورودی  قرار دارد که نور زیادی دارد و خروجی تصویر خوبی نداریم نیاز ما به این سیستم دیده می شود و در موقع خرید دوربین باید به آن توجه کنیم زیرادر بعضی از سیستم های نظارت تصویری تشخیص چهره و خواندن پلاک و… از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بدون این تکنولوژی امکان پذیر نخواهد بود و ملزم به خرید دوربین های مدار بسته با فناوری WDR خواهیم بود.

معرفی

  (Wide Dynamic Range) WDR :تکنولوژای است که وقتی مقابل دوربین منبع بزرگ نوری داریم و اختلاف نوری در داخل ساختمان و بیرون از آن  زیاد است مثلا در داخل  100 لوکس نور و در بیرون از ساختمان 20000 لوکس نور داریم است دوربین مدار بسته با استفاده از آن می تواند تصاویر را به وضوح ضبط کند و یا نمایش دهد.(لوکس واحد اندازه گیری نور)

کاربردWDR در دوربین های مدار بسته تحت شبکه چیست؟

این تکنولوژی بیشتر برای رسیدن به یک تصویر مطبوب یا در بخش های امنیتی کاربرد دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است .استفاده از یک دوربین مدار بسته خوب با عملکرد  WDR به شما این امکان را می دهند که با تشخیص  روشنایی ترین و تاریک ترین قسمت های تصاویر را با ویژگی های دقیق ضبط ونمایش دهد. به همین دلیل دوربین هایی که دارای فناوری WDR هستند برای محیط هایی از قبیل ورودی ساختمان ها ، پارکینگ ها ، نزدیک پنجره ها و یا مناطق مشابه که دارای روشنایی زیادی هستند توصیه می شود ودر تصاویر پایین نیز چند نمونه از این مکان ها را مشاهده می کنید.

انواع WDR در دوربین های ویوتک

با تشخیص محل وشرایط نصب دوربین مدار بسته توسط کارشناسان  IP Camera شرکت ویوتک WDR هایی را با تکنولوژیهایی متفاوت تولید می کند، که در پایین به آن ها اشاره کرده ایم:

WDR Enhanced

WDR Pro

WDR Pro ll

WDR Enhanced چیست و چگونه کار میکند؟

یکی از مدل های WDR است که در این فناوری عملیات به صورت  نرم افزاری است که با تشخیص پیکسل های کم نور, آن ها را پر نور می کند و پیکسل های پر نور را کم نور می کند و با عث می شود تصویر را به صورت مطلوب ببینیم در تصویر پایین نیز مشاهده می کنید وقتی WDR  خاموش است نه فضای بیرونی خوب دیده میشود ونه چهره افراد ولی وقتی شروع به کار می کند هردو به طور واضع نمایش داده می شود.

WDR PRO چیست و چگونه کار میکند؟

به صورت سخت افزاری کار می کند و همانطور که در تصاویر پایینی مشاهده می کنید با گرفتن دو فریم در بازه زمانی متفاوت از یک مکان و تشخیص  دو مدل کم نور و پر نور آن ها  را با هم ترکیب می کند و یک تصویر مطلوب در خروجی برای ما می دهد.

WDR Pro ll چیست وچه کاربردی دارد؟

نسل جدیدی از Pro  هست  که همانند آن به صورت سخت افزاری کار می کند ولی با این تفاوت که این مدل چهار فریم را در زمان های مختلف از یک مکان  می گیرد و آن ها را با هم مقایسه می کند و یک تصویرخوب  و قابل قبول را برای ما می دهد.

با خرید دوربین از نماینده انحصاری یا رسمی متوجه خواهید شد که کمپانی ویوتک با تجربه گسترده در زمینه توسعه فناوری WDR و طیف گسترده ای از پیشنهادات،پیشگام صنعت در تضمین کیفیت فیلم ها در محیط هایی با روشنایی بالا هست.